Yaşam

Organik Kantin ve Yemek Hizmetleri

Her Fikirli'nin iyi beslenmesine büyük önem verilmektedir. Doğru beslenmenin çocuklara küçük yaşta aşılanması gerektiğinin farkında olan Fikir Koleji, Organik Kantin uygulaması ile bu amacını hayata geçirmiştir.

Halk Sağlığı Uzmanları Derneği tarafından desteklenen Sağlık Bakanlığı'nca da diğer okullarda uygulamaya konulacak Sağlıklı Kantin uygulamasının ötesinde olan "Fikir Koleji’nde Organik Kantin" birçok hastalığın önüne geçecek ve öğrencinin başarısını arttıracak etkiye sahiptir.

Organik kantinde bulunan tüm ürünler yeşil koda sahiptir.

Fikir Koleji’nde yemek, sabahtan derslere başlayıp, ders aralarında koşuşturan ve öğle saatlerinde oldukça acıkan öğrenciler için tadına doyum olmayan bir ziyafettir.
  • Tüm mutfak personeli düzenli hijyen eğitimi almaktadır
  • Her üç ayda bir uygun testler yapılarak mikrop ve virüs taşıyıp taşımadıklarına bakılmaktadır.
  • Mutfak, donanımlarının dışında, et, sebze ve şok buzhaneleri ile çeşitli ebatlarda derin donduruculardan oluşmaktadır.
  • Yemek üretiminde kullanılan hammaddeler ve yardımcı maddelerin hijyenik kontrolleri dünya standartlarına uygun olarak mal kabulü sırasında, pişirilen yemekler servise çıkmadan önce ve mutfak içinde kurulu laboratuvarda, tam gün hizmet veren gıda mühendisleri nezaretinde yapılmaktadır.