Kurumsal

Hakkımızda

Fikir Koleji Eğitim koordinatörümüz UĞUR ÜNAL’ın HACETTEPE kültürü ile edindiği 20 yıllık eğitimcilik tecrübesi ve geleneksel yapısını koruyarak çağdaşlaşması gelir. Ulusal değerlerden ödün verilmeyen okulumuzda, her Fikirlinin öncelikle kendi kültür ve dilinin bilincinde olması hedeflenir ve bu temel üzerine uluslararası bir yaklaşım inşa edilir.

Milattan önce 4000'li yıllara dayanan "Eğitim" kavramının tarihsel gelişimini, günümüz şartları ve gelecek vizyonu ile ele alan profesyonel akademik ve idari kadromuz, her zaman Cumhuriyet’le birlikte azim ve sebatla yürümüştür.

Alanlarında uzman eğitimcilerden oluşan akademik kadromuz, Türk ve yabancı eğitimcilerin görev aldığı İngilizce zümremiz ile birlikte Fikir Koleji binası, Ankara Ümitköy’de güvenli bir bölgede anaokulundan üniversiteye kadar sınırlı sayıda fikirli öğrenciye eğitim veren butik bir okuldur.

Fikir Koleji, Anaokulundan başlattığı iki yabancı dilli eğitim modeli ile öğrencilerin dünya eğitim sisteminde kolayca yer alacakları donanım ile öğrencilerini donatır. Öğrencilerimizin kendini tanıyan, yeteneklerinin farkına varmış, mutlu ve istekli bireyler olarak yetişmesini sağlayacak donanım, program ve kadro kuvvetindedir. Ülkemizde düzenlenen merkezi sınavlarda ve uluslararası geçerliliği olan sınavlarda öğrencilerimizin hayallerine ulaşacakları sonuçları alması adına da Fikir Koleji özel program yürütür.

Fikir Koleji DEKİNSAN GRUP kuruluşudur. DEKİNSAN GRUP, kalite ve istikrar bakış açısıyla; 2019 ENR listesinde Dünya'da 148. Türkiye'de ise 19. sırada yerini almıştır. Sektörde her zaman ismini zirveye taşımayı başaran, ülkemizin gözde firmalarından olan DEKİNSAN GRUP, eğitim alanında da FİKİR KOLEJİ ile başarı çıtasını yükseltmeyi hedeflemektedir.