Fikirli Olabilmek

Kayıt Kabul Şartları

Anasınıfına kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimizin öncelikle, hazır bulunuşluk düzeylerine bakılır. Yaşına uygun gelişim basamaklarını tamamlamış öğrencilerin, kontenjan uygunluğuna göre, kayıtları yapılır.

1. Sınıfa başlayacak öğrencilere “Metropolitan Okul Uygunluğu” ölçeği uygulanır ve kontenjan uygunluğuna göre kayıtları yapılır.

2, 3, 4. Sınıf öğrencileri için, “Kayıt Kabul Sınavı” uygulanır ayrıca rehberlik görüşmesi sonrasında kontenjan uygunluğuna ve başvuru sırasına göre kayıt yapılır.

5, 6, 7 Sınıf öğrencileri için, “Kayıt Kabul Sınavı” uygulanır ayrıca rehberlik görüşmesi sonrasında kontenjan uygunluğuna ve başvuru sırasına göre kayıt yapılır.

8. Sınıf öğrencileri için “Kayıt Kabul ve Seviye Tespit Sınavı” uygulanır. Liselere hazırlık programına katılacak öğrencilerin genel akademik düzeyi ve devam edebileceği kur belirlenir. Rehberlik görüşmesi ardından, kontenjan uyguluğuna da bakılarak okula kayıt yapılır.

9. Sınıfa başlayacak öğrencilerin LGS sınav sonucu baz alınır. Yapılan rehberlik görüşmesi sonrasında kontenjan uygunluğuna ve başvuru sırasına göre kayıt yapılır.

10, 11 Sınıf öğrencileri için, “Kayıt Kabul Sınavı” uygulanır ayrıca rehberlik görüşmesi sonrasında kontenjan uygunluğuna ve başvuru sırasına göre kayıt yapılır.

Sınıf öğrencileri için “Kayıt Kabul ve Seviye Tespit Sınavı” uygulanır. Liselere hazırlık programına katılacak öğrencilerin genel akademik düzeyi ve devam edebileceği kur belirlenir. Rehberlik görüşmesi ardından, alanına uygun kontenjana bakılarak okula kayıt yapılır.